0
0
0

Вибираємо голку

Вибираємо голку
З допомогою цього простого предмету на поверхні канви вправні руки вишивальниці створюють світ, який не залишить байдужим жодну людину, яка на одну мить зазирнула у нього.

Потрібним предметом для вишивки нитками є голка. Голка як і всі інші металеві вироби передає енергію до чого б вона не доторкнулася. Складно уявити енергетичне поле вишитої картини, яку голка проколювала сотні разів. Тому надзвичайно важливо вишивати у гарному настрої із позитивними думками.

При виборі голки для вишивання потрібно враховувати довжину, товщину, міцність та форму вістря. Голка підбирається відповідно до техніки вишивки та канви на якій виконується робота. На тканинах із високою щільністю необхідно використовувати голки із гострим кінцем. Голки з тупим кінцем та довгим вушком використовуються при рахункових видах вишивки. Виробники голок рекомендують при підборі розміру голки використовувати наступні рекомендації:

Розмірність канвиНомер голки
Aida 820, 22
Aida 1122, 24
Aida 1422, 24, 26
Aida 1824, 26
Aida 2024, 26


Довжина голки визначається індивідуально в залежності від потреби. Головне правило при підборі голки – щоб було зручно тримати голку в руках під час вишивання.

Рисунок 1. Розміри голок

Рисунок 1. Розміри голок

Для вишивки бісером виробляються спеціальні голки, які є довгими - гострими та дуже тонкими, щоб пройти через отвір в бісерині.

Рисунок 2. Бісерні голки

 Рисунок 2. Бісерні голки

Останнім часом в продажу почали з’являтися голки із покриттям платиною або золотом. Дані покриття дозволяють експлуатувати голки довше, також вони краще проходять через тканину. Позолочені вушка, завдяки контрасту кольорів, є зручнішими при всилянні нитки.

Рисунок 3. Позолочені голки

Рисунок 3. Позолочені голки

Корисним компаньйоном голки є наперсток, з яким процес вишивання стає приємним та безпечним. Він захищає пальці від поранень.

Рисунок 4. Наперстки

Рисунок 4. Наперстки

Голки які використовувались при вишиванні завжди цінувалися, зберігалися. Втрата голки завжди вважалась поганим знаком, тому потрібно використовувати органайзери для голок, які збережуть та допоможуть зробити процес вишивки приємним. В наш час у продажу є велика кількість різноманітних органайзерів, магнітних тримачів та подушечок для голок.

Рисунок 5. Органайзери для голок

Рисунок 5. Органайзери для голок

Рекомендуємо не економити при виборі голки для вишивання. Якість голки не тільки впливає на сам процес вишивання але і на кінцевий результат вашої роботи.

голки для вишивання

Коментарі