0
0
0

Що означає чорна вишиванка?

Що означає чорна вишиванка?

Зміст:
1. Значення чорної вишиванки.
2. Хто носив чорні вишиванки?

Значення чорної вишиванки.

Згідно з прекрасною давньою українською традицією, вишиванки шилися з білого полотна. Їх вишивали кольорами свого регіону, червоно-чорними, блакитними та іншими яскравими візерунками. Одягали ці сорочки і в свята, і в будні. Хоча є також вишиті сорочки і з тканини чорного кольору. Одним людям даний колір не подобається, вони вважають символом печалі, інші сприймають його як данину моді, свіжий прогресивний варіант вишиванки. Але чорні вишиті сорочки були присутні і раніше в українському національному одязі. Чорні сорочки мають власний символічний зміст. Традиційний білосніжний колір полотна, з якого шили вишиванки, уособлює для українців Бога Отця, в даному кольорі закладене життя, сила, чистота і енергія. Біла вишиванка приносить своєму власнику хороше здоров'я, покращує його духовний стан, дарує удачу. Вишиті орнаменти та візерунки радують око великою кількістю червоного кольору, який представляє Вогонь, чоловіче начало і буйство життя. Чорний колір окремі люди пов'язують з тугою та смертю. Але це зовсім не так. Насправді чорний колір є символом землі, мудрості, знання і багатства. Батько передавав чорну сорочку синові, щоб передати йому свій досвід і накопичені знання, які ввібрала в себе чорна тканина вишиванки.

Хто носив чорні вишиванки?

Чорні вишиванки, звичайно, були не так поширені в Україні як білі, але вони зустрічалися в багатьох регіонах, особливо їх вподобали на Поділлі. В основному чорні вишиванки в давні часи носили люди літні, вони були носіями багатьох знань і багаторічного досвіду свого покоління. Використовувалися чорні сорочки і в сумних випадках - в них одягали мерців. Можливо тому в деяких людей з'явилося негативне сприйняття чорних вишиванок. Але це тільки один з варіантів використання чорних вишиванок, в інших випадках вони мають зовсім інше значення.

Сорочки чорного кольору надзвичайно любили українські повстанці під час 2-ї світової війни. Бійці в окопах не мали можливості берегти чистоту сорочок, тому чорні вишиванки були їм найбільш зручними. Чорний колір сорочки має значно кращі маскувальні характеристики, ніж білий. Таким чином, чорна вишивка виручала бійців і підтримувала їх морально. Повстанці навіть склали пісню, присвячену чорної вишиванці.

У чорних вишитих сорочках немає негативних енергії, як невірно думають деякі люди. Чорні вишиванки практичніше білих, їх можна носити щодня. Помиляються і ті, хто вважає, що вишиванку чорного кольору придумали не так давно, що це просто стилізація під традиційну білу вишиванку. Чорні вишиванки прийшли з давніх часів, вони завжди були відомі, але не так поширені як білі. В наш час вишиванки користуються великою популярністю, їх носять не тільки літні люди, а й молодь. Чорні вишиванки так само, як і білі, представляють український етнічний стиль.
В нашому інтернет магазину вишивки та рукоділля "Берегиня" можна купити чоловічі вишиванки, жіночі вишиванки різних кольорів та моделей за найращою ціною в Україні та доставкою в Київ, Віннниця, Львів, Чернівці, Полтава та інші міста.
#берегиня #вишиванки

вишиванки, чоловічі вишиванки, жіночі вишиванки

Коментарі