Array
0
0
phone-icon
+38(098)40-70-165 Замовити дзвінок

Чому вишивка хрестиком перекошується?

Чому вишивка хрестиком перекошується?

Перекоси вишивки бувають з різних причин, спробуємо розглянути найбільш часто зустрічаються.

Зміст:
1. Причини виникнення перекосів вишивки.
2. Як уникнути перекосів вишивки?
3. Використання пялец при вишивці картин.

Причини виникнення перекосів вишивки.

В даний момент великою популярністю у рукодільниць є вишивка з комбінацією швів і матеріалів. Використання в вишивці шва хрест і полкреста робить вишивку більш мальовничій і дає відчуття глибини, в той же час різноспрямовані нитки створюють нерівномірне натяжку канви. Зазвичай, ці простору потрапляють на фон, верх неба, окремі елементи на передній частині вишивки і якраз ці елементи на вишитій картині сильно тягне в сторони, зазвичай в сторону нахилу напівхрестом (направо). У разі перекосу може допомогти прання з наступним натягуванням в потрібну сторону, але частина рукодільниць ще сушать і гладять вишиту роботу в такому вигляді. Після прасування вишивка робиться досить твердою і відмінно утримує неправильну форму. Виходячи, з досвіду можна сказати, що вишивку краще не чіпати, якщо тільки картина в процесі вишивання не забруднена.

Фото 1. Вишивка хрестиком та напівхрестом

Найбільш схильні до деформації роботи, вишиті повністю гобеленовим швом або в полкреста, навіть в тому випадку якщо канва натягнута і зафіксована на п'яльцях. Що зробити щоб уникнути перекосів при вишивці ми розповімо трохи нижче.

Як уникнути перекосів вишивки?

Змішуючи різні техніки: вишивка бісером, вишивка нитками, вишивка стрічками; вишиті картини нерідко мають перекіс вишивати простору. Виглядають вишиті картини з використанням різних технік прекрасно, але крім різної товщини вишивки з'являється невеликий перекіс у вигляді стяжок в певному місцях. Цей недолік досить складно усунути. Тому потрібно звернути увагу рукодільниць вишивки: БУДЬТЕ уважні !!!. Постарайтеся вишивати всі елементи по черзі, не перетягуючи вишивку, дивіться за тим, щоб уникнути формування зайвої товщини, щоб стібки бісеру або ж стрічки не нагромаджувалися один біля одного. Зовнішній вигляд від цього стане тільки краще.

Велика кількість, з принесених на оформлення картин, складають ікони вишиті бісером. Безліч сюжетів для вишивки ікон, візуальне багатство бісеру все більше знаходять прихильниць серед рукодільниць. Останнім часом для оформлення приносять роботи початківці, ті які жодного разу не вишивали. Які недоліки в таких випадках можна найчастіше зустріти. Велика кількість величезних вузликів або ж просто слабо зав'язані нитки, які все одно будуть заважати, або вони створюють зайві пагорби при натягуванні по обличчю, або при натягуванні починають обвисати або просідати бісеріни. Підтяжка муліне через лики (трапляється і таке), псує вишиту картину остаточно і безповоротно.

Фото 2. Вишивка ікон

Використання пялец при вишивці картин.

Вишивальниці самі вирішують, вишивати, використовуючи пяльци чи ні. У тому випадку якщо для вас комфортно вишивати використовуючи пяльци то, будь ласка. Тільки стежте за натягненням тканини на якій вишиваєте, інакше може з'явитися перекіс тканини який призведе до перекосу вишитій картини. Пояснимо: в тому випадку якщо перекіс ниток канви почався, то вишиті стібки ляжуть з перекосом і виправити її буде досить непросто.

Також будуть труднощі, при фіксації делікатних тканин в п'яльцях, для того що б вишивка рівномірно натяглася без перекосів, треба на совість зафіксувати регульовані пяльци, така фіксація в свою чергу може привести до появи вм'ятин на тканині для вишивки та самої вишивці або ж зруйнувати полотно тканини. У разі коли тканину для вишивки дуже тонка, а пяльци нерегульовані, то вона буде вислизати. Необхідні допоміжні засоби для фіксації тканини: як варіант можна обмотати тасьмою пяльци, або ж по колу підсунути відрізи тканини, таким чином сформується допоміжний обсяг.

Фото 3. Вишивка на пяльцях.

тканина для вишивання

Коментарі