Тканини для вишивання

Показати:
Сортування:
Тканини для вишивання

Канва - тканина для вишивки та її призначення

На сьогоднішній день найбільш популярним видом рукоділля є вишивка. Для того, що б процес вишивки приносив тільки задоволення, необхідно під час роботи використовувати якісні матеріали та аксесуари. При вишиванні нитками в техніці хрестом необхідні яскраві і стійкі до прання нитки, гострі сталеві голки і грамотно підібране полотно для роботи. Умільці з досвідом не тільки підберуть полотно для вишивки, а й без особливих труднощів проведуть розрахунок необхідних розмірів канви по хрестиками.
Для того, щоб вишиті картини нитками, бісером або стрічками мали гарний зовнішній вигляд, були гладкими і рівними, а під час вишивання не з'являвся дефекти, необхідно використовувати спеціальні тканини. Канва є загальною назвою полотен, які використовуються при вишиванні. Більш просунуті вишивальниці використовують термін "канва" для позначення тканин з спеціальним переплетенням ниток який забезпечують правильне формування малюнка вишивки. При використанні спеціальної основи в процесі вишивання, ви сильно спростите собі роботу. Завдяки тканини для вишивки, мінімізується ймовірність виникнення помилок. Також канва для вишивання хрестиком і бісером, за рахунок особливого переплетення, підвищить загальний рівень вишитій картини.

Види тканин для вишивання і їх особливості

У наш час проводиться велика кількість різних видів тканин для вишивання. Канва відрізняється за складом полотна, кольором і розміром клітинок полотна:
  • Аіда найпопулярніший різновид з тканин для вишивання. В основному тканини для вишивання виготовляються з натуральної бавовни. Для додання тканини декоративного зовнішнього вигляду до волокон бавовни додають різні домішки. Аїда зручна у використанні, і тому її використовують початківці умільці;
  • канва рівномірного плетіння є в наявності у рукодільниць зі стажем. Вона може мати різні склади: бавовна, льон або суміш бавовни з синтетикою. Даний вид тканин можна використовувати при частковій вишивці. Полотно буде фоном для вишивки, а різниця зошитах і не зошитах фрагментів додасть вишитій картині надзвичайної вид з елементами 3D;
  • страмін складається з щільних ниток і великих квадратів, на ньому зручно вишивати подушки або інші вироби декору з використанням вовняних ниток. Вишита робота на страмін буде об'ємною і м'якою;- пластикова канва використовується при виготовленні предметів декору. Основною особливістю цієї канви є її жорсткість, зручністю в роботі і простота в догляді. Пластикова канва стирається без будь-яких наслідків для малюнка вишивки.