Як правильно прати вишиванку?

Повідомлення від green1976 24.02.2019 0 Коментар (і)

Зміст статті:
1. Ручне прання вишиванки
2. Машинне прання вишиванки
3. Як правильно прасувати вишиванку?

Ручне прання вишиванки

Вишиті сорочки з тканин які не містять синтетику, таких як полотно, льон і інші краще прати руками. Використання прання руками допоможе не допустити викривлення вишитих місць, появи затягувань і усадки вишиванки. При пранні руками рекомендується придерживатся таких правил:

- кращою температурою води для ручного прання буде 30 Cо. Не застосовувати воду з більш високою температурою при пранні вишиванки так як муліне може почати линяти. Для перевірки ниток потрібно пропрасувати невелику ділянку вишиванки використовуючи білу трохи мокру тканину. Нитки линяють в тому випадку якщо на білій тканині будуть видні кольорові сліди від вишивки.

- не можна використовувати відбілюючі миючі засоби. Кращим варіантом для прання буде звичайне господарське мило.

Фото 1. Замочування вишиванки

- рекомендується не згинати сильно вишиті місця, інакше вишивка буде деформована і сорочка втратить зовнішній вигляд. У разі якщо вишиванка дуже брудна, то необхідно її замочити в мильній воді на 15 хв. Так само можна додати у воду одну - дві чайні ложки кухонної солі на один літр води. Після замочування пальцями акуратно почистіть вишивку від бруду.

Фото 2. Ручне прання вишивки

- полоскати вишиванку необхідно відразу ж після прання, так щоб на тканинах не залишалося миючих засобів. Залишки цих засобів будуть окисляти тканину, що з часом постарить тканину.

- що б зберегти кольору вишиванки яскравими і насиченими, сорочку необхідно замочити в холодній воді і прополоскати ще раз. У воду для полоскання необхідно додати оцет в такій пропорції - одна чайна ложка на одну склянку води.

- після полоскання вишиванку необхідно вичавити з мінімальними зусиллями, струсити і акуратно покласти на рушник з довгим ворсом після чого згорнути вишиванку разом з рушником в рулет. Приступати до остаточної сушці потрібно тільки після того як зайва волога вбереться рушником.

Фото 3. Сушка вишиванки

- вишиванки з шифону прати тільки вручну не викручуючи, вивішувати для сушіння в мокрому вигляді. - перед самою сушінням необхідно розгладити вигини і складки тканини на виробі і залишити його підсохнути в місці де на неї не будуть потрапляти пряме сонце. Сушку вишитого одягу необхідно проводити на горизонтальній і рівній поверхні.

вгору

Машинне прання вишиванки

Настійно рекомендуємо все вишиванки прати тільки вручну. У тому випадку якщо потрібно випрати вишиванку в пралка, то потрібно в першу чергу:

- перед пранням вишиванку необхідно вивернути і покладіть її в тканинний мішок для прання.

- періть з використанням делікатних режимів і без віджиму.

- прати необхідно в воді з температурою не більше 40 Cо.

- машину для прання не перевантажувати, вишиванка повинна переміщатися в барабані вільно, інакше можливі появи небажаних смуг на тканині.

- використовуйте миючі засоби без ефекту відбілювання.

Фото 4. Машинне прання вишиванки

вгору

Як правильно прасувати вишиванку?

- вишиванка прасується коли вона трохи волога.

- температура праски повинна бути max 200 Cо.

- вишиванки гладяться тільки через марлю з вивороту, поверхня повинна бути м'якою.

- саму вишивку необхідно розрівняти і гладити ставлячи праска на кілька секунду і далі переставляючи його на сусідні ділянки, поки в такий спосіб не погладите все вишите місце. Після прасування вишитих місць не вишиті місця одягу можна гладити як звичайний одяг.

- місця вишивки шовком обов'язково слід гладити тільки при низькій температурі.

- при прасуванні необхідно рухати праска уздовж ниток основи щоб не було перекосів.

- щоб поглаженное тканину вишиванки не пом'ялися, потрібно акуратно розкладіть її на рівній горизонтальній поверхні до повного охолодження, а потім вже одягати або ховати в шафу.

Фото 5. Прасування вишиванки

Інтернет-магазин вишивки і рукоділля Берегиня пропонує Вам великий вибір як пошитих так і заготовок вишиванок для всієї родини.

вгору
Теги: вишиванки

Залишити коментар