Що таке вишивка бісером?

Повідомлення від green1976 08.01.2019 0 Коментар (і)

Зміст статті:
1. Історія зародження вишивки бісером
2. Основні правила при вишиванні з використанням бісеру
3. Як почати вишивати?

Історія зародження вишивки бісером

Вишивка бісером - рукодільні ремесло, яке почало своє існування в давнину. Найбільшу популярність бісерне рукоділля досягло під кінець 18 століття. Люди прикрашали бісером свій одяг, вишивали бісером великі панно і невеликі картини. На вишитих бісером картинах були представлені різні пейзажі, натюрморти, картини на релігійну тематику, також вишивали ікони та інше. Вишиті бісером вироби прислуговувала модними аксесуарами як для представників слабкої, так і для представників сильної частини людства. Вироблений бісер налічує величезну кількість відтінків і кольорів, а його ціна на даний момент дуже демократична. Завдяки великій гамі кольорів і невисокої вартості, вишивання з використанням бісеру стає популярним видом рукоділля у багатьох сучасних жінок. В даний часовий відрізок картин з бісеру, аксесуари і вишитий одяг є трендом.

Фото 1. Історія вишивки бісером

вгору

Основні правила при вишиванні з використанням бісеру

Вишивка на тканинах бісером з надрукованою схемою-малюнком спрощує процес вишивання. На полотно з фоновим зображенням надрукована схема, з боків від принта надруковані ключі для підпору бісеру, вказані як відтінки кольорів бісеру, так і графічні значки. У картинах з великою кількості близькою за колірною гамою бісеру і для більш комфортного вишивання бісером, кольору графічних символів на схемі можуть трохи відрізнятися від кольорів реальних бісеринок. Починаючи працювати над вишивкою потрібно бісерні заготовку зафіксувати на п'яльцях з дерева або пластика. Якщо формат схеми замала для ваших п’ялець, то схему потрібно наростити за допомогою додаткових відрізів тканини. Фото 2. П'яльця для вишивання бісеромВишивати бісером краще спеціальними бісерними нитками в одну нитку білим кольором або прозорою ниткою. Щоб при вишиванні НЕ закручувалася нитку і не створювалися вузли потрібно її навощити в спеціальному воску. При вишивці картин з темною основою або вишиванні з використанням бісеру однакового кольору підбирайте нитку в тон бісеру та основи. Бісеринки золотистих кольорів краще пришивати, використовуючи нитку сірого кольору. Підбирайте нитка відповідної довжини тому, що занадто довга нитка буде постійно скручуватися і перетиратися. При закріпленні нитки на вишивці остерігайтеся великих вузлів. Починаючи шов з бісеру, необхідно зав'язати на бісерної нитки вузол, проколіть тканину з виворітного боку на обличчя і зафіксуйте нитка невеликим зворотним стібком, щоб вузол не пройшов на обличчя вишивки. Нитка можливо зафіксувати теж і на фасаді вишивки, просто потрібно зробити пару невеликих поперечних стібків в тому місці схеми, де в подальшому пришиється бісеринка. Фото 3. Схема вишивання бісеромУ переважній більшості випадків бісер пришивається в техніці пів-хрестика з чітким дотриманням спрямованості діагоналі, а серед основних технік для вишивання бісером можна відзначити наступні типи швів: монастирський, рядковий, стебловий, міжкімнатних перегородок. У більшості випадків при вишиванні бісером використовуються номери голки десять і дванадцять. Вишиваючи з використанням бісеру перетяжку нитки з виворітного боку робити не треба. Коли закінчується робоча нитка її необхідно закріпити на звороті вишивки подвійним вузлом як при шиття. При вишиванні фрагмента зображення його потрібно вишивати окремими частинами, обходячи зображення вишивкою з різних сторін.

вгору

Як почати вишивати?

Найкраще починати вишивати купуючи невеликі набори для вишивки бісером. Набори укомплектовані дизайнерськими полотнами, професійно підібраним бісером, голками та інструкціями. Також можна купити схеми для вишивки і підібрати бісер. Фото 4. Комплектація набору для вишивання бісеромУ нашому магазині вишивки і рукоділля Берегиня представлені як набори для вишивки та й схеми на різні тематики. В інтернет-магазині www.beregynya.org переставлені виробники як з України так з інших країн.

вгору

Залишити коментар